سم الله الرحمن الرحیم...

شیطان میگوید!!

۱.مسلمانی که صدای اذان را میشنود و نماز را ادا نمیکند: پدر من است.

۲.مسلمانی که اضافه خرجی میکند: برادر من است.

۳.مسلمانی که از امام پیشتر به رکوع میرود: پسر من است.

۴.خانم مسلمانی که با آمدن مهمان اعصاب خرابی میکند: مادر من است.

۵.خانمی که بدون پوشش میگردد: خانم من است.

6.مسلمانی که پیش از گفتن بسم الله شروع به خوردن غذا میکند: اولاد من است.

۷.مسلمانی که این گفته ها را به دیگران برساند: دشمن من است.

۸.مسلمانی که خاموش بنشیند و به کسی چیزی نگوید: دوست من است.

اللهم عجل لولیک الفرج...


موضوعات مرتبط: اخبار

تاريخ : پنج شنبه شانزدهم بهمن 1393 | 12:10 | نویسنده : ..... طلبه حقیر | 5 نظر یاور

 


موضوعات مرتبط: دلنوشته ها

تاريخ : پنج شنبه شانزدهم بهمن 1393 | 12:6 | نویسنده : ..... طلبه حقیر | بدون یاور


موضوعات مرتبط: دلنوشته ها

تاريخ : پنج شنبه شانزدهم بهمن 1393 | 12:5 | نویسنده : ..... طلبه حقیر | بدون یاور

 

بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم
به عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی

حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره‌ی آنها مستقیماً با شما سخن بگویم. من شما جوانان را مخاطب خود قرار میدهم؛ نه به این علّت که پدران و مادران شما را ندیده می‌انگارم، بلکه به این سبب که آینده‌ی ملّت و سرزمینتان را در دستان شما میبینم و نیز حسّ حقیقت‌جویی را در قلبهای شما زنده‌تر و هوشیارتر می‌یابم. همچنین در این نوشته به سیاستمداران و دولتمردان شما خطاب نمیکنم، چون معتقدم که آنان آگاهانه راه سیاست را از مسیر صداقت و درستی جدا کرده‌اند.
سخن من با شما درباره‌ی اسلام است و به‌طور خاص، درباره‌ی تصویر و چهره‌ای که از اسلام به شما ارائه میگردد. از دو دهه پیش به این سو ــ یعنی تقریباً پس از فروپاشی اتّحاد جماهیر شوروی ــ تلاشهای زیادی صورت گرفته است تا این دین بزرگ، در جایگاه دشمنی ترسناک نشانده شود. تحریک احساس رعب و نفرت و بهره‌گیری از آن، متأسّفانه سابقه‌ای طولانی در تاریخ سیاسی غرب دارد. من در اینجا نمیخواهم به «هراس‌های» گوناگونی که تاکنون به ملّتهای غربی القاء شده است، بپردازم. شما خود با مروری کوتاه بر مطالعات انتقادی اخیر پیرامون تاریخ، می‌بینید که در تاریخنگاری‌های جدید، رفتارهای غیر صادقانه و مزوّرانه‌ی دولتهای غربی با دیگر ملّتها و فرهنگهای جهان نکوهش شده است. تاریخ اروپا و امریکا از برده‌داری شرمسار است، از دوره‌ی استعمار سرافکنده است، از ستم بر رنگین‌پوستان و غیر مسیحیان خجل است؛ محقّقین و مورّخین شما از خونریزی‌هایی که به نام مذهب بین کاتولیک و پروتستان و یا به اسم ملیّت و قومیّت در جنگهای اوّل و دوّم جهانی صورت گرفته، عمیقاً ابراز سرافکندگی میکنند.
این به‌خودی‌خود جای تحسین دارد و هدف من نیز از بازگوکردن بخشی از این فهرست بلند، سرزنش تاریخ نیست، بلکه از شما میخواهم از روشنفکران خود بپرسید چرا وجدان عمومی در غرب باید همیشه با تأخیری چند ده ساله و گاهی چند صد ساله بیدار و آگاه شود؟ چرا بازنگری در وجدان جمعی، باید معطوف به گذشته‌های دور باشد نه مسائل روز؟ چرا در موضوع مهمّی همچون شیوه‌ی برخورد با فرهنگ و اندیشه‌ی اسلامی، از شکل‌گیری آگاهی عمومی جلوگیری میشود؟
شما بخوبی میدانید که تحقیر و ایجاد نفرت و ترس موهوم از «دیگری»، زمینه‌ی مشترک تمام آن سودجویی‌های ستمگرانه بوده است. اکنون من میخواهم از خود بپرسید که چرا سیاست قدیمی هراس‌افکنی و نفرت‌پراکنی، این‌بار با شدّتی بی‌سابقه، اسلام و مسلمانان را هدف گرفته است؟ چرا ساختار قدرت در جهان امروز مایل است تفکر اسلامی در حاشیه و انفعال قرار گیرد؟ مگر چه معانی و ارزشهایی در اسلام، مزاحم برنامه‌ی قدرتهای بزرگ است و چه منافعی در سایه‌ی تصویرسازی غلط از اسلام، تأمین میگردد؟ پس خواسته‌ی اوّل من این است که درباره‌ی انگیزه‌های این سیاه‌نمایی گسترده علیه اسلام پرسش و کاوش کنید.
خواسته‌ی دوم من این است که در واکنش به سیل پیشداوری‌ها و تبلیغات منفی، سعی کنید شناختی مستقیم و بی‌واسطه از این دین به دست آورید. منطق سلیم اقتضاء میکند که لااقل بدانید آنچه شما را از آن میگریزانند و میترسانند، چیست و چه ماهیّتی دارد. من اصرار نمیکنم که برداشت من یا هر تلقّی دیگری از اسلام را بپذیرید بلکه میگویم اجازه ندهید این واقعیّت پویا و اثرگذار در دنیای امروز، با اغراض و اهداف آلوده به شما شناسانده شود. اجازه ندهید ریاکارانه، تروریست‌های تحت استخدام خود را به عنوان نمایندگان اسلام به شما معرفی کنند. اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اوّل آن بشناسید. با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم) آشنا شوید. من در اینجا مایلم بپرسم آیا تاکنون خود مستقیماً به قرآن مسلمانان مراجعه کرده‌اید؟ آیا تعالیم پیامبر اسلام (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) و آموزه‌های انسانی و اخلاقی او را مطالعه کرده‌اید؟ آیا تاکنون به جز رسانه‌ها، پیام اسلام را از منبع دیگری دریافت کرده‌اید؟ آیا هرگز از خود پرسیده‌اید که همین اسلام، چگونه و بر مبنای چه ارزشهایی طیّ قرون متمادی، بزرگترین تمدّن علمی و فکری جهان را پرورش داد و برترین دانشمندان و متفکّران را تربیت کرد؟
من از شما میخواهم اجازه ندهید با چهره‌پردازی‌های موهن و سخیف، بین شما و واقعیّت، سدّ عاطفی و احساسی ایجاد کنند و امکان داوری بیطرفانه را از شما سلب کنند. امروز که ابزارهای ارتباطاتی، مرزهای جغرافیایی را شکسته است، اجازه ندهید شما را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند. اگر چه هیچکس به‌صورت فردی نمیتواند شکافهای ایجاد شده را پر کند، امّا هر یک از شما میتواند به قصد روشنگریِ خود و محیط پیرامونش، پلی از اندیشه و انصاف بر روی آن شکافها بسازد. این چالش از پیش طراحی شده بین اسلام و شما جوانان، اگر چه ناگوار است امّا میتواند پرسش‌های جدیدی را در ذهن کنجکاو و جستجوگر شما ایجاد کند. تلاش در جهت یافتن پاسخ این پرسش‌ها، فرصت مغتنمی را برای کشف حقیقت‌های نو پیش روی شما قرار میدهد. بنابراین، این فرصت را برای فهم صحیح و درک بدون پیشداوری از اسلام از دست ندهید تا شاید به یمن مسئولیّت‌پذیری شما در قبال حقیقت، آیندگان این برهه از تاریخ تعامل غرب با اسلام را با آزردگی کمتر و وجدانی آسوده‌تر به نگارش درآورند.

سیّدعلی خامنه‌ای
۱۳۹۳/۱۱/۱

کوچک ترین دعا برای بزرگ ترین آرزو
اللهم عجل لولیک الفرج


موضوعات مرتبط: اخبار

تاريخ : دوشنبه ششم بهمن 1393 | 15:57 | نویسنده : ..... طلبه حقیر | یک یاور

کارنامه‌ام

پر از تقلب و گناه

خط خطی سیاه

هیچ وقت درسخوان نبوده‌ام ولی

در شب تولدت

مثل کاج

توی طاق نصرت محله کار کرده‌ام

شاخه‌های خشک داربست را

بهار کرده‌ام


راستی دو روز قبل

سرزده به خانه‌ی دل امید - همکلاسی‌ام - سر زدی

ولی چرا

به خانه‌ی حقیر قلب من نیامدی؟

رد شدم، قبول

ولی به من بگو

کی به من اجازه‌ی عبور می‌دهی؟

راستی اگر ببینمت

به من هر چه خواستم می‌دهی؟

کارنامه‌ی مرا

دست راستم می‌دهی؟

نا امید نیستم ولی به خاطر خدا

از کنار نمره‌های زیر ده عبور کن!

ای عصاره گل محمدی!

فصل امتحان سخت ما ظهور کن !اللهم عجل لولیک الفرج


موضوعات مرتبط: دلنوشته ها

تاريخ : یکشنبه پنجم بهمن 1393 | 16:0 | نویسنده : ..... طلبه حقیر | یک یاور

" یــا صاحـــب الـــزمــــان "

آقای مـن !

مــولای مـن !

از قـدیــم گفته انـد :" خلایـــق هــرچه لـــایــق "

بی راه نگـــفـته انــد .

اقرار مـــی کنیم هنوز لیـــاقت حضور در محـــضر شما

را پیدا نکرده ایــــم

که اگرغیـــر از این بـــود

هم اینـــک در زمان ظهـور و در حـــضور شما به سرمی بردیـــم .

" از ماســت که برماســــت "

آری، ما مـــستحق بلــــای غیبـــتیـم ؛

سزاوار چنــیـن سرنوشــتی هستـــیم ؛

تــو را نخواســته ایم ؛ به بی امامـــی " عــادت " کـرده ایم ؛

هنــوز باورمان نــشــده

" تا نیایی گره از کـار بشر وا نــشــود "


موضوعات مرتبط: دلنوشته ها

تاريخ : یکشنبه پنجم بهمن 1393 | 15:59 | نویسنده : ..... طلبه حقیر | یک یاور


 

بى‏ دردى، بزرگترين درد است. قديمي ها گاهى كه مى‏ خواستند كسى را تحقير كنند، مى ‏گفتند: فلانى بى ‏درد است.

امام خمينى رضوان الله تعالى عليه در بسيارى از سخنان و نامه‏ هاى خود، افرادى را به عنوان مرفّهان بى‏ درد مورد انتقاد قرار مى ‏داد.

قرآن مى‏ فرمايد: پيامبر وقتى مشكلات مردم را مى‏ ديد، مى‏ سوخت.

در حديث مى ‏خوانيم:

خداوند به موسى‏ عليه السلام فرمود: آيا مى‏ دانى كه چرا تو را براى پيامبر انتخاب كردم؟

موسى گفت: نه!

خداوند فرمود: در تو سوزى بود كه در ديگران نبود.

قرآن مى ‏فرمايد: پ

بى‏ دردى، بزرگترين درد است.

يامبر اكرم صلى الله عليه و اله براى ارشاد مردم حرص مى ‏زد و گويا خودش را مى‏ خورد.

بى ‏دردى و سنگدلى از بزرگترين امراض روحى است.

خداوند مى‏ فرمايد: بعضى دلها از سنگ سفت‏ تر است، زيرا از كنار بعضى سنگها چشمه آبى بيرون مى ‏آيد؛ ولى‏ دلهايى پيدا مى‏ شود كه با هيچ موعظه‏ اى تكان نمى‏ خورد.


موضوعات مرتبط: دلنوشته ها

تاريخ : یکشنبه پنجم بهمن 1393 | 15:59 | نویسنده : ..... طلبه حقیر | 3 نظر یاور
       

.: Weblog Themes By KHBT :.